Супрун звинуватила голову та депутатів Херсонської облради у саботажі медреформи. Мангер заперечує

Супрун звинуватила голову та депутатів Херсонської облради у саботажі медреформи. Мангер заперечує Фото: styler.rbc.ua

"Депутати обласної ради Херсонської області на чолі з Мангером планують позбавити всі заклади охорони здоров’я регіону можливості отримувати кошти за медичні послуги наступного року", — повідомляє Уляна Супрун на сторінці у Facebook, повідомляє "Громадське". Об этом сообщает kvnews.in.ua со ссылкой на СМИ.

Супрун також звинуватила Мангера та облраду в саботажі й залякуванні людей неправдивою та маніпулятивною інформацією.

"Заяви депутатів із проханням відтермінування, скоріше, схожі на шантажування уряду через власну неспроможність. Очевидно, системні зміни у сфері охорони здоров’я — це процес набагато комплексніший і складніший, ніж організація вбивства жінки, яка не дає красти місцевим феодалам", — заявила в.о. міністра.

За її словами, із 2020 року всі установи, що надають медичну допомогу, мають почати працювати за новими правилами.

"Нові умови роботи будь-якої лікарні в системі, де «гроші йдуть за пацієнтом», будуть чітко прописані в договорі з Національною службою здоров’я України. Обов’язковою вимогою для підписання такого договору є автономізація", — наголосила Супрун.

Вона також додала, що автономізація має безліч переваг для медичних установ і надає їм більшу суб’єктність та можливість самостійно ухвалювати рішення про заробітну плату та витрати, оптимізовувати витрати й одержувати доходи.

"Медичним установам, які не будуть автономізовані доведеться шукати фінансування з інших джерел. Старого механізму фінансування (субвенції) не буде. Проведення успішної автономізації — це своєрідний тест для управлінців на місцях. Там, де місцева влада прагне долучитися до змін, медичні заклади оперативно реорганізовуються та автономізуються. Там, де зміни саботують, процес автономізацій рухається значно повільніше", — наголосила в.о. міністра.

Вона додала, що установи сімейної медицини Херсонської області без проблем перейшли на нову модель і медики змогли одержати суттєві підвищення зарплат.

"Їхні ж колеги з лікарень області будуть відрізані депутатами від нової системи і можливостей розвитку. Відсутність вироку у справі вбивства Катерини Гандзюк дає Мангеру можливість продовжувати шкодити цілому регіону і ставити під загрозу здоров’я мільйонів людей. Непокаране зло зростає", — підкреслила Супрун.

Своєю чергою, Мангер на своєму Facebook заявив, що Супрун "говорить неправду у кожному абзаці".

Так, за його словами, відтермінування реформи є "одноголосною позицією головних лікарів лікарень районного та обласного підпорядкування".

"Не "Мангер виступив проти", а всі до єдиного головні лікарі виступили проти. І зробили це вони тому, що перехід на "систему Супрун" означає втрату більшої частини районних лікарень області", — написав він.

На думку Мангера, реформа Супрун ще не готова, а після скасування субвенцій у лікарень не вистачить грошей навіть на заробітну плату. Голова облради сказав, що позицію лікарів підтримали департамент охорони здоров’я ОДА, депутатська комісія, президія обласної ради, і висловив надію, що підтримає також обласна рада.

"Максимум через два місяці в нас буде новий міністр, із новим баченням і новою реформою. Навіщо зараз починати якісь "недореформи", якщо у вересні нас чекає страхова медицина... Що ж стосується спроби лікаря спекулювати на смерті Гандзюк, то нехай пані Супрун займеться перевіркою обставин того, як могла померти від вчасно виявленого тромбу пацієнтка в реанімації найкращої клініки Києва", — написав він.


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/suprun_zvynuvatyla_golovu_ta_deputativ_hersonskoi_oblrady_u_sabotazhi_medreformy_manger_zaperechuie_296517.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя